مسئولین ارشد استان در بازدید از کارخانجات شرکت صنایع کاشی و سرامیک الوند تاکید کردند؛ الوند، اوج اقتدار در هجوم تحریم ها

مسئولین ارشد استان در بازدید از کارخانجات شرکت صنایع کاشی و سرامیک الوند تاکید کردند؛ الوند، اوج اقتدار در هجوم تحریم ها روابط عمومی شرکت صنایع کاشی و سرامیک الوند به نقل از روزنامه خبر قزوین: در شرایط بحرانی امروزی اما هستند مدیران متعهدی که با برنامه ریزی ها و ارائه راهکارهای بموقع و عبور از چالش ها بمانند سنگربانی سختکوش در جبهه های اقتصادی، نام و آوازه ایران اسلامی را در قله های رفیع دنیا به اهتزاز در می آورند.
تبدیل شدن به یکی از برندهای معتبر دنیا و یا تسخیر بسیاری از بازارهای بین المللی اروپایی و آمریکای جنوبی بصورت اتفاقی رخ نمی دهد و قطعا تیم مدیریتی بسیار کاردان و دقیق و کارکنانی با همت بالا درخط تولید آن مجموعه صنعتی وجود دارد. کارخانجات صنایع کاشی و سرامیک الوند با مدیرعاملی مهندس محمود مومنی امروزه به یکی از بزرگترین و موفق ترین واحدهای تولیدی کشور در سطح جهان تبدیل شده که توانسته است با وجود 130 واحد تولیدی فعال صنعت کاشی و سرامیک کشور حدود 5 درصد بازار داخلی را از آنِ خود نماید و با کیفیت محصولات خود بازارهای کشورهای بزرگی همچون آلمان، روسیه، پاکستان،آذربایجان، مکزیک، کنیا و ... را تحت تاثیر قرار دهد.
طی مراسمی و با حضور مهندس زاهدی استاندار قزوین، مهندس پرزحمت رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، دکتر حبیبی معاون امور اقتصادی استاندار، مهندس خانپور مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان و دیگر مسئولان در ستاد صنعت و اقتصاد استان قزوین، واحدهای 1 و 2 کارخانجات صنایع کاشی و سرامیک الوند در شهرصنعتی البرز مورد بازدید قرار گرفت.
مهندس عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبر قزوین ضمن ابراز خرسندی از حضور در این واحد تولیدی ابراز کرد: از اینکه شاهد کارخانجات موفقی همچون صنایع کاشی و سرامیک الوند که در این شرایط سخت اقتصادی اما همچنان با درایت مدیران خود تهدیدها را به فرصت تبدیل می کنند، در استان هستم خوشحالم.
وی ادامه داد: مهندس مومنی می تواند بعنوان یکی از الگوهای درخشان صنعت برای سایر واحدهای تولیدی تبدیل شود که دیگر مدیران بخش خصوصی با بهره گیری از تجربیات ایشان، در این مسیر هموارتر نمایند.
مهندس علی پرزحمت نیز در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تقدیر از مدیرعامل شرکت صنایع کاشی و سرامیک الوند اظهار داشت: مهندس مومنی جزو مدیران کاردان بخش خصوصی استان محسوب می شوند که در این برهه از زمان سخت تحریم، نه تنها تعدیل نیرویی نداشته بلکه راندمان تولید خود را نیز افزایش داده است.
متولی صنعت استان خاطرنشان کرد: تمامی امکانات و سعی خود را در جهت حل مشکلات و رفع موانع موجود بر سر راه این واحد تولیدی بکار خواهیم بست.
در ادامه مهندس محمود مومنی مدیرعامل شرکت کارخانجات صنایع کاشی و سرامیک الوند در گفتگوی اختصاصی با خبر قزوین ضمن ابراز خشنودی از حضور استاندار قزوین، مهندس پرزحمت رییس صنعت، معدن و تجارت استان و دیگر مدیران استان در این واحد تولیدی بیان کرد: شرکت صنایع کاشی و سرامیک الوند با بیش از 30 سال سابقه در تولید کاشی، سرامیک و پرسلان و با ارائه طرح های مدرن و ابعاد متنوع توانسته است به یکی از بزرگترین تولیدکننده این صنعت در کشور تبدیل شویم.
وی تصریح نمود: البته این موفقیت ها مرهون تلاش تیم مدیریتی، آزمایشگاهی و کارکنان پرتلاش و خستگی ناپذیر خط تولید می باشد که امیدواریم با همین روش در آینده نزدیک شاهد کسب بازارهای جدید در دیگر کشورهای معتبر بین المللی باشیم.
این مدیر نمونه صنعت کشور در ادامه با اشاره به برخی از تحریم های موجود بر صنعت ابراز کرد: متاسفانه بسیاری از مشکلات کشور، خودتحریمی است چرا که بسیاری از واحدهایی که مواد اولیه را در داخل تولید می کنند قیمت خود را به دو تا سه برابر افزایش داده اند که همین امر موجب مشکلات عدیده ای برای صنایع وابسته شده است.
مهندس مومنی اما با بیان اینکه قیمت های تمام شده این واحد صنعتی صرفا به طور میانگین 60 درصد افزایش یافته است، گفت: تمام تلاش ما براین است که با کنترل هزینه ها و تکیه بر توانمندی های داخلی، وابستگی ها به خارج از کشور به حداقل ممکن برسد و به این منظور و به جهت مقابله با فشارهای موجود و گذر از شرایط نابسامان اقتصادی با ایجاد ستادی به نام "ستاد مقابله باتحریم ها" اقداماتی پیشگیرانه و مبتکرانه را برای استفاده از فرصت ها و ظرفیت های داخلی، طرح ریزی و در دست اجرا قرار داده ایم؛
از جمله این اقدمات شناسایی و جلوگیری از برخی هزینه های مضاعف و همچنین تغییرات جدید در فرمولاسیون و برنامه ریزی های دقیق است که سعی کرده ایم این افزایش قیمت به مصرف کننده نهایی تحمیل نشود و امیدواریم بتوانیم صنعت خود را زنده و پویا نگه داریم.
وی افزود: ما در این 40 سال که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد تجربیات گرانسنگی در خود اتکایی و استقلال با جانفشانی صدها هزار نفر از جوانان بدست آورده ایم نباید اجازه بدهیم که هنوز بسیاری از مواد اولیه خود را از خارج از کشور وارد کنیم.
این مدیر صنعت کاشی و سرامیک اضافه کرد: هم اکنون این شرکت حدود 8 میلیون متر انواع مختلف محصولات کاشی و سرامیک دیوار، کف و گرانیتی (پرسلانی) در سایزهای 20x20 تا 60x90،60x120 و 100x100 با افكت هاي ويژه، فاخر، لوكس و لاكچري همچون پرسلان هاي فول پوليش گليز و ... را دارا بوده و با ارائه طرح های زیبا و رنگ های متنوع، پاسخگوی سلیقه های گوناگون جامعه و مورد تائید کیفی مهندسین و پیمانکاران و در بالاترین سطح انتخاب مصرف کنندگان می باشد.
مدیرعامل شرکت کارخانجات کاشی الوند تصریح کرد: ما با شناسایی و سرمایه گذاری بر روی برخی نیروهای متخصص داخلی توانسته ایم در آزمایشگاه های خود به این مهم بخوبی دست یابیم و بنا داریم طی برنامه ریزی هایی که در شرکت وجود دارد در سالهای آینده صفر تا صد مواد اولیه، قطعات و همچنین قالب های خطوط تولیدی را بصورت داخلی تهیه، و محصولات منتج شده از آن را به دست مصرف کننده برسانیم.
وی با اشاره به کیفیت تراز اول محصولات صنایع کاشی و سرامیک الوند اذعان کرد: کارخانجات صنايع كاشي و سراميك الوند، توليد كننده انواع کاشی های دیوار، کف و پرسلان مطابق با استاندارد ملي ايران، ضمن تعهد به رعایت آخرین بازنگری های قوانین و مقررات زیست محیطی، قوانین و مقررات ایمنی و بهداشت حرفه ای و استانداردهای اعلام شده و مرتبط با محیط کار، افزایش رضایت مشتریان شرکت را یک اصل قلمداد کرده و به منظوردست یابی به این مهم، سیستم مدیریت یکپارچه IMS) سیستم مدیریت کیفیت براساس استانداردISO 9001:2015 ، مدیریت زیست محیطی ISO 14001:2015 و مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001:2007 را در سازمان طرح ریزی و پیاده سازی نموده است.
مهندس مومنی در پایان ضمن قدردانی از کلیه مسئولان استان در همراهی و حمایت از واحدهای صنعتی استان بالاخص صنایع کاشی و سرامیک الوند خاطرنشان کرد: امیدواریم با قول مساعدی که استاندار محترم قزوین و تیم اقتصادی و صنعتی وی در بازدید از این واحد تولیدی در جهت رفع موانع و مشکلات موجود بر سر راه این مجموعه وجود دارد، شاهد بهره بری و راندمان بیشتر شرکت و افتتاح فازهای توسعه آن در آینده نزدیک باشیم.
  • تاریخ: 4 مهر 1397